Jug pobjedom korak do 17. naslova prvaka Hrvatske

G.Scala/Deepbluemedia/insidefoto

Vaterpolisti Jug Adriatic osiguranja poveli su 2-0 u finalnoj seriji doigravanja Prvenstva Hrvatske nakon što su u Zagrebu pobijedili Mladost s 10:8 (2:2, 2:2, 1:3, 3:3) i tako napravili veliki korak prema obrani naslova prvaka.

Podsjetimo, u prvom susretu finala doigravanja Jug AO je pobijedio Mladost s 12:9, a nakon današnje 10:8 pobjede, jugaše samo još jedna pobjeda dijeli do 17. naslova prvaka Hrvatske.

Treća finalna utakmica na rasporedu je u srijedu, 19. svibnja u Dubrovniku.

Nakon izjednačene igre u prve dvije četvrtine (4:4), igrači trenera Vjekoslava Kobešćaka su dobili treću dionicu s 3:1 što se pokazalo ključnim, jer je i zadnja četvrtina završila bez pobjednika (3:3).

Strijelce Juga predvodio je Paulo Obradović s tri postignuta pogotka, dva su zabili Alex Papanastasiou i Luka Lončar, te po jedan Loren Fatović, Xavi Garcia i Hrvoje Benić. Odličan je na vratima Juga bio Toni Popadić sa osam obrana.

Kod Mladosti najefikasniji su bili Konstantin Karkov, Andro Bušlje i Franko Lazić sa po dva gola, a među strijelce su se upisali i Matias Biljaka i Luka Bajić.

Treća utakmica finalne serije na rasporedu je u srijedu 19. svibnja u Dubrovniku s početkom u 18.00 sati.

Prije početka zagrebačkog ogleda upriličena je prigodna svečanost. Naime, proslavljeni bivši vaterpolski sudac, Željko Klarić primio je Trofej HVS-a.

Riječ je o najvišem godišnjem priznanju Hrvatskog vaterpolskog saveza, a koje se dodjeljuje pojedincima koji su tijekom svoje igračke, trenerske, sudačke ili dužnosničke karijere ostvarili osobit trag, ostavili dubok pečat u hrvatskom vaterpolu.

Klarić je tri desetljeća bio međunarodni vaterpolski sudac, te je pravdu dijelio na čak pet olimpijskih igara, jednako toliko svjetskih prvenstava, devet europskih prvenstava, na po četiri Svjetska ili FINA kupa i Univerzijade, na troje Mediteranskih igara i šest finala Kupa/Lige prvaka.

Trofej HVS-a Klariću je uručio Milivoj Bebić, povjerenik za natjcanje Hrvatskog vaterpolskog saveza.