Vrdoljak za SK: Srbi su bolje odradili smjenu generacija

Ostali sportovi - Ostalo 29. lip 20229:19 > 9:22 0 komentara
Pasquale Mesiano via Guliver images

U srijedu od 16 sati na rasporedu je vaterpolski El Clasico - utakmica Hrvatske i Srbije u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva.

Bivši hrvatski reprezentativac Zdeslav Vrdoljak nikad ne propušta utakmice Barakuda.

Sve dosad je bilo očekivano. Moglo bi to sve biti bolje. Sigurno ćemo morati igrati na višem nivou da bismo pobijedili Srbiju“, započeo je Vrdoljak razgovor za Sport Klub.

Osvrnuo se na reprezentaciju Srbije.

Srbija je odlična reprezentacija, ali kao i mi, doživjeli su velike promjene u ekipi“, rekao je Vrdoljak pa poentirao:

Srbi su nam protivnik po mjeri. Rekao bih da nam je ždrijeb bio naklonjen. Puno neugodniji bi nam bili Talijani, Španjolci, Mađari, pa čak i Grci.”

Na Olimpijskim igrama prošle godine Barakude su svladale Srbiju u grupnoj fazi. Međutim, Srbi su postali olimpijski pobjednici, a Hrvatska je završila peta.

Ne vidim poveznicu između te utakmice i one koja će se održati sutra. Sada su ekipe potpuno različite. Htio bih naglasiti da su Srbi bolje odradili smjenu generacije, oni su postupo uvodili nove igrače. Kod nas se dogodilo da je mnogima ovo prvo veliko natjecanje“, objasnio je Vrdoljak.

Zdeslav Vrdoljak očekuje izjednačenu utakmicu u kojoj će detalji odlučiti.

“Da, nema tu neke mudrosti. Odlučit će detalji, neka stativa ili nešto slično. To je utakmica u kojoj su šanse 50:50“, rekao je Zdeslav pa se osvrnuo na izbornike:

Ne vidim to kao presudni faktor. Obojica su vrlo iskusni stručnjaci.”

Vrdoljak posebno pamti četvrtfinalnu utakmicu Hrvatske i Jugoslavije iz 1996. godine na Olimpijskim igrama u Atlanti.

“Ta utakmica mi se posebno urezala u sjećanje, bila je prva poslijeratna međusobna utakmica. Pobijedili smo ih (8:6) i na kraju osvojili srebro“, prisjetio se Vrdoljak u razgovoru za Sport Klub.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!