Jugaši pobjedom otvorili Premier ligu

Guliver Image

U susretu 1. kola turnira u Herceg Novom regionalne vaterpolske Premier lige Jug Adriatic osiguranje je pobijedilo Primorac sa 17-7, dok su na otvaranju natjecanja na splitskom turniru Solaris i Mornar BS odigrali 9-9.

U četvrtak je počela 15. sezona regionalne vaterpolske lige. U Premier ligi nastupa 12 klubova koji je odigrati ukupno po četiri turnira, a svaki će klub odigrati 11 utakmica. Peti, završni turnir je na rasporedu u ožujku iduće godine.

U razredu niže, A1 ligi nastupit će 11 klubova,  a po istom principu odigrat će se četiri turnira. Ožujak 2023. je rezerviran za dvije utakmice za ulazak u Premier ligu.

U Premier ligi hrvatske boje branit će pet klubova (Mladost, Jadran, Jug Adriatic osiguranje, Mornar BS, Solaris), a A1 ligi još pet klubova (KPK Korčula, Medveščak, POŠK, Primorje EB, Zadar 1952).

Na otvaranju natjecanja u skupini A Jug Adriatic osiguranje je u Herceg Novom pobijedilo Primorac sa 17-7.

“Gospari” su već u prvoj četvrtini poveli sa 6-0. Tek je u zadnjoj minuti prve četvrtine Primorac uspio postići prvi pogodak. Nastavak susreta bio je tek odrađivanje posla.

Kod jugaša je najbolji strijelac bio grčki reprezentativni centar Konstantinos Kakaris sa četiri gola, dok je pogodak manje postigao hrvatski reprezentativac Marko Žuvela. Kod Primorca najefikasniji je bio Filip Gardašević s tri gola.

Dubrovčani u petak igraju u 2. kolu protiv prvaka Crne Gorem Jadrana iz Herceg Novog.

U susretu 1. kola skupine B u Splitu Solaris i Mornar BS su odigrali 9-9.

Kod Solarisa su po dva gola zabili Jerko Penava i Toni Šparada, dok je Mornar predvodio Duje Akrap sa četiri gola.