Jugu prva utakmica finala prvenstva Hrvatske

Vjekoslav Kobešćak
G.Scala/Deepbluemedia/insidefoto

Vaterpolisti dubrovačkog Juga AO svladali su zagrebačku Mladost s 12:9 (4:2, 2:3, 3:2, 3:2) u prvoj utakmici finala doigravanja za prvaka Hrvatske odigranoj u subotu na bazenu u Gružu, te tako poveli sa 1-0 u seriji na tri pobjede.

Paulo Obradović i Grk Aleksandros Papanastasiou su sa po tri pogotka svaki bili najbolji strijelci domaće momčadi, a dva gola postigao je Loren Fatović, oba u završnici utakmice, čime je prelomio dvoboj na stranu Dubrovčana. Vratar Juga Toni Popadić imao je osam obrana.

Kod Mladosti je tri pogotka postigao Josip Vrlić, a šest igrača je dalo jedan gol. Vratar Ivan Marcelić je obranio 14 od 26 udaraca.

Dubrovčani su bolje otvorili utakmicu i nakon prve četvrtine imali dva pogotka prednosti (4-2). Mladost je do poluvremena smanjila zaostatak na jedan gol (6-5), da bi Jug ponovno u trećoj četvrtini došao do dva gola prednosti, što Mladost nije uspjela dostići u zadnjoj četvrtini, ponajviše zahvaljujući Fatoviću koji je s dva pogotka Jug odveo do prednosti od četiri gola (12-8) na manje od tri minute do kraja.

Druga utakmica finala na rasporedu je u srijedu 12. svibnja, kad će domaćin biti Mladost.