Italija nakon peteraca bolja od Hrvatske

Ostali sportovi - Ostalo 10. lip 202220:36 > 20:36 0 komentara
REUTERS/Gonzalo Fuentes

Vaterpolske reprezentacije Italije i Hrvatske odigrale su u Trstu prijateljsku utakmicu uoči skorašnjeg Svjetskog prvenstva u Mađarskoj. Dvoboj je završio pobjedom Talijana 15:13 (2:3, 3:4, 5:2, 1:2; 4:2) nakon izvođenja peteraca.

Osnovni dio utakmice završio je 11:11, s tim da je većim dijelom susreta u vodstvu bila Hrvatska koja je na poluvremenu imala prednost 7:5. No, u trećoj četvrtini su se Talijani vratili u igru te je u rezultatski dramatičnoj završnici ogled završio bez pobjednika. U dodatnom raspucavanju spretnija je bila domaća reprezentacija.

Za Hrvatsku su, računajući i peterce, po tri pogotka dali Konstantin Harkov i Jerko Marinić Kragić, a dva Marko Žuvela. Po jednom su se u strijelce upisivali Fatović, Krapić, Lazić, Vrlić i Bašić.

Dodajmo kako će se isti suparnici još jednom ogledati u pripremnom dvoboju prije Svjetskog prvenstva. U Puli će odigrati novi susret 14. lipnja.

Prvu utakmicu na Svjetskom prvenstvu Hrvatska igra 21. lipnja protiv Grčke.