SK reporter je na Bolu. Eto ga na pivu, gleda Federera!

WTA 4. lip 201915:27 > 15:39
sportklub

Počeo je jedini WTA turnir u Hrvatskoj, a Sportklub vam ekskluzivno s Bola na Braču donosi svakodnevne zanimljivosti.

sportklub

Za mene Bol i općenito Brač imaju posebno mjesto u mom srcu, ovdje cijeli život ljetujem i uvijek se s velikom radošću vraćam na ovaj prelijepi otok. Svaki put kada se autom spuštam tim neugodnim okukama prema Bolu uvijek se kao dijete veselim kada ću vidjeti onaj vrh plaže Zlatni rat, čija ljepota je svjetski poznata.

POVEZANO: NI OBNAŽENI SPORTKLUBOV NOVINAR NIJE ORASPOLOŽIO GRAND SLAM FINALISTICU!

Posljednjih godina sve manje vremena imam za posjet Braču, ali zahvaljujući WTA turniru koji se ponovno svake godine održava (treća uzastopno) ponovno imam prilike provesti tjedan dana na ovom lijepom mjestu. Možda sam početak ove priče malo privatizirao i hiperbolizirao, ali nećete mi zamjeriti.

POVEZANO: SAZNALI SMO ZAŠTO SARA ERRANI NIJE TRZALA NA GOLOG SPORTKLUBOVCA!

Organizacija turnira je na najvišem mogućem novu, uistinu se čovjek osjeća posebno na svakom koraku. Direktor turnira Feliks Lukas se i ove godine potrudio da sve bude na visokoj razini, a turnir je ove godine jedan od najjačih u povijesti.

Nekoliko poznatih imena vrijedi posebno izdvojiti, a to su braniteljica naslova iz Slovenija Tamara Zidanšek, koja ostvaruje sve zapaženije rezultate. Tu su i iskusne Švicarke Stefanie Voegele te Timea Bacsinszky (bivša igračica Top 10), a vrijedi izdvojiti i Lauru Siegmund, Saru Sorribes Tormo, Aleksandru Krunić…

sportklub

Od hrvatskih tenisačica nastupit će Tereza Mrdeža, Jana Fett, Lea Bošković i domaća predstavnica Tena Lukas (sestra direktora turnira). Upravo je Tena prošle godine najugodnije iznenadila stigavši do polufinala, a nadamo se kako bi i ove godine jedna od hrvatskih predstavnica mogla daleko dogurati.

Turnir je počeo u utorak, a u nekoliko mečeva koje sam gledao uživo vrijedi posebno izdvojiti nastup Anne-Karoline Schmiedlove, koja bi po mom mišljenju mogla ove godine daleko.

sportklub

Dok sam šetao od terena do terena naišao sam na simpatičnu Nijemicu Annu-Lenu Friedsam, koja je s osmijehom prihvatila kratak razgovor s vašim novinarom.

Lijepo je vidjeti te opet na teniskim terenima nakon brojnih problema s ozljedama, znamo da si imala i operaciju desnog ramena prošle godine, kakva je sada situacija sa zdravljem?
– Sad sam napokon zdrava, to mi je nabitnije. Veselim se nastupu sutra u prvom kolu i nadam se pobjedi.
Kako ti je na Bolu, jesi stigla razgledati malo otok Brač?
– Bol je jako lijep, uistinu se ugodno osjećam. Otok nisam stigla razgledati, ali vjerujem da su i ostala mjesta također lijepa – rekla je njemačka tenisačica.
sportklub

Sat vremena kasnije naišao sam i na braniteljicu naslova Tamaru Zidanšek, koja je ovdje došla do prve WTA titule u karijeri.

Prošle godine došla si do najboljeg rezultata u karijeri osvojivši turnir u Bolu, kakav je osjećaj braniti naslov na ovom turniru?
– Odličan, uvijek uživam igrati ovdje, ali ove godine će biti još teže nego prošle, jer uvijek se kaže teže je obraniti nego prvi put osvojiti.
Ove godine si u jako dobroj formi, nekoliko značajnih rezultata, a imala si i jako dobar nastup na Roland Garrosu, unatoč porazu u neizvjesnom meču od Elise Mertens.
– Da, zadovoljna sam sezonom, igram dobro. Mislim da sam i na Roland Garrosu imala dobar nastup, ali eto malo je nedostajalo za pobjedu protiv teške protivnice – zaključila je Zidanšek.
Nakon što sam završio razgovor sa Slovenkom otišao sam u prvi bar na zasluženo pivo, a kad tamo na televiziji igraju Roger Federer i Stan Wawrinka.
Odlučio sam da će djevojke i tenis uživo malo pričekati….