Ni obnaženi Sportklubov novinar nije oraspoložio Saru

WTA 9. lip 20189:25 > 9:31
Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Jučer su odigrani četvrtfinalni mečevi WTA turnira u Bolu i poznate su svi parovi polufinala. Još jednom je ugodno iznenadila hrvatska tenisačica Tena Lukas, koja je napravila novu senzaciju.

WTA CROATIA BOL OPEN

Mlada Kaštelanka je nošena velikom podrškom s tribina ponovno napravila veliko iznenađenje savladavši osmu nositeljicu Kolumbijku Marianne Duque-Marino. Lukas, koja je 206. pozicija lošije plasirana od svoje protivnice, je slavila nakon velike borbe sa 6:4,4:6,6:1.

Posebno je dojmljiv bio nastup hrvatske tenisačice u trećem setu u kojem nikakve šanse nije ostavila protivnici, osvojivši sve njezine servise. Uvjeti su bili nešto lakši nego proteklih dana, nije bilo previše vruće, a vrijeme je bilo oblačno s par kapi kiše pa su igračice bile nešto svježije na terenu.

Nakon meča Tena još jednom nije mogla maknuti osmijeh s lica, a ponovno je bila raspoložena za šalu pa je rekla:

– Sada moram smisliti neku novu okladu s trenerom.

Inače, trener veliki Dinamovac jučer je obećao da će se zajedno s Tenom slikati ispred Poljuda u hajdukovom dresu, a vidjet ćemo što će biti ako Tena možda i osvoji turnir. Tko zna, možda čak i postane navijač Hajduka. Sljedeća protivnica hrvatskoj tenisačici biti će mlada Slovenka Tamara Zidanšek, koja igra uistinu sjajno i očekuje nas sigurno zanimljivo polufinale.

sportklub

Među četiri najbolje plasirale su se Talijanka Sara Errani koja je bez većih problema slavila protiv Španjolke Sare Sorribes Tormo rezultatom 6:1, 6:4, te Poljakinja Magda Linette koja je bila bolja od Švicarke Viktorije Golubić rezultatom 7:5, 6:4. Inače, odmah ujutro smo saznali kako je Sara Errani predala svoj polufinalni meč i Linette ćemo sigurno gledati u polufinalu.Ne znamo koji je razlog odustajanja talijanske tenisačice, ali ono što smo mogli primjetiti ovih dana na turniru da je Talijanka bila nepristupačna, uglavnom provodivši vrijeme sama odvojena od ostalih.

Vaš novinar se sinoć odlučio kasno navečer okupati na praznoj plaži ispred hotela, kad tamo Errani tik uz more sjedi i gleda u prazno. Iskreno, nisam želio previše obraćati pozornost, ali nakon što sam se osvježio u moru Talijanka je i dalje izgledala nekako tužno, u svom filmu. Možda su neki ljubavni problemi tko zna, ali uistinu je šteta što nećemo gledati sjajnu Errani u polufinalu, koja je definitvno najpoznatije ime na ovogodišnjem turniru.

Danas nas tako očekuje samo jedan polufinalni meč između Tene Lukas i Tamare Zidanšek, s početkom u 17:30 sati.

Zanimljivosti, video objave i rezultate s Bola pratite na stranicama Sportkluba sve do kraja turnira.