Juve rutinski dobio United, Real teško do pobjede

Champions League 23. lis 201823:03 > 23:05
Getty Images/Emilio Andreoli

U derbiju večeri Juventus je slavio kao gost protiv Manchester Uniteda sa 1:0. Jedini pogodak postigao je Dybala u 17oj minuti. Real je slavio protiv Plzena sa 2:1, međutim igra ponovno nije bila na razini branitelja naslova.

Juve je svih 90 minuta bio bolji, kreativniji, maštovitiji i dojma smo da su samo sreća i sjajni De Gea na vratima Crvenih vragova zaslužni što je Stara dama nije uvjerljivije slavila.

Španjolac na vratima Uniteda u nekoliko je slučajeva čudesnim obranama spašavao svoju momčad, a jedina prava šansa Uniteda dogodila se u 72. minuti kad je nakon niza vezanih grešaka u obrani Juventusa Pogba s 18 metara pogodio vratnicu.

Nogometaši madridskog kluba uspjeli su svladati Viktoriju Plzen u 3. kolu skupine G Lige prvaka. Pred domaćim navijačima, u sjajnoj atmosferi Santiago Bernabeua Kraljevski klub slavio je s minimalnih 2:1.

Real se mučio i protiv borbenih Čeha. Domaćin je poveo u 11. minuti golom Karima Benzeme, a potom promašio nekoliko lijepih prilika. Na 2-0 je povisio Marcelo u 55. minuti, no gosti su vratili neizvjesnost smanjivši zaostatak u 79. minuti golom Patrika Hrošovskog. Luka Modrić je odigrao cijeli susret za Real.

U drugom susretu iz skupine G Roma je na Olimpicu pobijedila moskovski CSKA sa 3-0 uz sjajnu predstavu Edina Džeke. Ruski sastav je odigrao odličnih pola sata, no sve je uprskao u posljednjih 15 minuta prvog poluvremena primivši dva gola, a oba je zabio Edin Džeko (30, 43). BiH napadač je bio u glavnoj ulozi i u 52. minuti kada je glavom sjajno spustio loptu Cengizu Underu za 3-0. Nikola Vlašić je za goste odigrao cijeli susret.