Vrlić: Mi favoriti? Ne bih rekao

Ostali sportovi - Ostalo 7. ruj 202212:51 > 12:52 0 komentara
Sport Klub

Uz izbornika Tucka polufinalni ogled s Talijanima na Europskom vaterpolskom prvenstvu u Splitu najavili su Josip Vrlić i Franko Lazić...

Naš iskusni centar Josip Vrlić smatra da je Hrvatska danas kvalitetnija nego što je bila početkom ljeta na Svjetskom prvenstvu u Budimpešti na kojemu je također igrala polufinale, ali je na kraju ostala bez medalje.

„Razlika je u tome što su mlađi igrači iskusniji, odradili su jedan takav veliki turnir. Uz to, igramo doma i u publici imamo igrača više. Odlična je atmosfera u reprezentaciji. Mlađi slušaju i to je najvažnije, haha.“

Što nas čeka protiv Italije?

„Odličan su i iskusan suparnik. Igraju agresivno i borbeno i morat ćemo odgovoriti istom mjerom. Ako nam obrana ostane kao do sada, ne bi smjelo biti problema.“

Na stasitog i fizički moćnog Vrlića svaki suparnik mora posebno paziti, no tu se možda krije šansa ostatku momčadi.

„Uvijek se igra plitka zona, tako da će naši vanjski igrači imati više slobode. Samo treba namjestiti taj šut.“

Iako je izbornik Tucak jasno rekao da Italija ne može biti favorit u Splitu, Vrlić kaže ovako:

„Ne bih rekao da smo favoriti. Italija zadnjih godina često igra finala i polufinala… No naša je prednost domaći teren i 9000 ljudi iza nas.“

Tko će u finale?

„Nadam se Hrvatska i Španjolska! Španjolci igraju vrhunski i ne bi trebali imati problema s Mađarima“, zaključuje Vrlić.

Dojučerašnji kapetan zagrebačke Mladosti Franko Lazić, koji će od nove sezone igrati za Jug, slaže se s Vrlićem da je Hrvatska sada puno bolja nego u Budimpešti.

„Atmosfera je bolja jer se bolje poznajemo, više smo vremena proveli zajedno i uigraniji smo. Svi želimo korak dalje nego na SP-u. Ima još mjesta za napredak i u napadu i u obrani. Naša je prednost domaći teren.“

Kako zaustaviti tog sjajnog Francesca Di Fulvija?

„Dobro pitanje. On je izvanserijski igrač. To ćemo odlučiti zajedno na analizi i sastanku.“

Kako je Laziću kao Zagrepčaninu igrati u Splitu pred punom Spaladium Arenom?

„Ma, top je. Svima. Ne samo nama Zagrepčanima ili Dalmatincima. Na Hajduku je uvijek dobra atmosfera, a na vaterpolu nažalost ne bude toliko ljudi. Rijetko koji vaterpolist je na ovom prvenstvu igrao u takvom ambijentu.“

A trijumf Dinama nad Chelseajem Lazić nije uspio odgledati uživo.

„Imali smo sastanak, pa utakmicu, ali odgledao sam naravno sažetke. Što reći. Sjajno je da jedan hrvatski klub, koji god bio, može tako igrati s najvećim klubovima u Europi“, rekao je za kraj Lazić.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!