Ostali sportovi - Ostalo 6. stu 202115:39 > 16:04 0 komentara

Mlada hrvatska judašica Lara Cvjetko postigla je još jedan velik uspjeh. Na Grand Slamu u Bakuu osvojila je srebrnu medalju u kategoriji do 70 kilograma nakon dvije pobjede i finalnog poraza od Japanke Utane Terade.

Nakon srebra na juniorskom EP-u u rujnu i srebra na juniorskom SP-u u listopadu, Cvjetko je i u premijernom nastupu na seniorskom Grand Slamu u prijestolnici Azerbajdžana osvojila srebro.

U prvom je kolu bila slobodna, potom je svladala domaću predstavnicu Gunel Hasanli dvama wazarijima u 25 sekundi, pa u polufinalu i Brazilku Millenu Silvu na zlatni bod, također wazarijem. U finalu je, pak, u 52. sekundi izgubila ipponom od Japanke Terade.

Unatoč tom porazu, dvadesetogodišnja članica zagrebačkog Black Belta i ponosna vlasnica nagrade HOO-a “Dražen Petrović” za najuspješniju mladu sportašicu može biti itekako zadovoljna iskorakom u seniorskom uzrastu.

Kategorija u kojoj nastupa ista je ona u kojoj je trenutno svjetski broj jedan naša Barbara Matić. Cvjetko je dogurala već do 35. mjesta i kako stvari stoje Barbara bi mogla u budućnosti dobiti dostojnu nasljednicu.

Srebro je u Bakuu osvojio i Dominik Družeta u kategoriji do 81 kg. Nakon što je u prvom kolu bio slobodan, Puljanin je nanizao Ukrajinca Krivčača, Moldavca Gotonoagu i domaćeg borca Jafarova protiv kojeg je preokrenuo rezultat u zadnjih 20 sekundi, prije nego što je u finalu za 15 sekundi ipponom izgubio od Turčina Vedata Albayraka, osmog na svjetskoj ljestvici.