Inter slavio u derbiju protiv Napolija, Milan opet kiksao

Serie A 16. pro 202023:23 0 komentara
REUTERS/Ciro De Luca

U susretu 12. kola talijanskog nogometnog prvenstva Inter je na San Siru pobijedio Napoli sa 1-0, Juventus i Atalanta su odigrali 1-1, dok je lider Milan na gostovanju kod Genoe odigrao 2-2.

Inter je slavio golom Romelua Lukaku iz jedanaesterca u 74. minuti. Sudac je pritom isključio Lorenza Insignea zbog prigovora.

Marcelo Brozović je za domaći sastav igrao do 67. minute, dok Ivan Perišić nije ulazio u igru.

U drugom derbiju ovoga kola Juventus i Atalanta su u Torinu odigrali 1-1 uz promašeni jedanaesterac Cristiana Ronalda.

Atalanta je u Torino doputovala uzdrmana sukobom trenera Gian Piera Gasperinija i kapetana Papua Gomeza, te oslabljena neigranjem ozlijeđenih Josipa Iličića, Maria Pašalića, Mattie Caldare i Cristiana Piccinija, no “La Dea” je uspjela osvojiti bod kod prvaka.

Juventus je poveo u 29. minuti sjajnim golom Federica Chiese sa 20-tak metara. No, gosti su u nastavku uspjeli izjednačiti, a jednako lijep pogodak i to gotovo sa istog mjesta zabio je Remo Freuler u 57. minuti.

Domaćin je samo tri minute kasnije mogao do novog vodstva, no Cristiano Ronaldo nije realizirao kazneni udarac. Njegovu namjeru pročitao je Pierluigi Gollini. Juve je fantastičnu priliku imao i u 62. minuti, no Gollini je zaustavio i Moratin udarac.

Valerio Pennicino, Getty Images Sport

Lider Milan je na gostovanju kod Genoe odigrao 2-2, nakon što je domaćin vodio 1-0 i 2-1.

Genoa je povela u 48. minuti golom Mattie Destra, a samo četiri minute kasnije izjednačio je Davide Calabria. Destro je u 60. minuti vratio Genou u prednost, ali je Pierre Kalulu u 83. izjednačio.

Marko Pjaca je za domaći sastav igrao do 68. minute, dok Milan Badelj nije igrao. Ante Rebić je za Milan igrao do 54. minute.

Gabriele Maltinti / Stringer

Verona, Ivana Jurića je kod kuće izgubila od Sampdorije 1-2. Ivor Pandur kod Verone i Karlo Letica kod Sampe su utakmicu pratili s klupe za pričuve.

Spezija je imala 2-0 protiv Bologne, ali je na kraju skoro ostala bez svega. Susret je završio 2-2, a gosti su u sedmoj minuti nadoknade promašili jedanaesterac. Tragičar je bio Musa Barrow koji je u 90. minuti zabio za 2-2.

Martin Erlić je igrao za Speziju.

Parma i Cagliari su odigrali bez golova, a Marko Rog je igrao cijeli susret za goste.

Na ljestvici vodi Milan sa 28 bodova, Inter ima 27, Juventus 24, a Napoli i Sassuolo po 23 boda. (h)