Atalanta prosula nemoguće, Pašalić ušao u završnici

Serie A 6. velj 202117:47 > 17:47
Marco Luzzani / Stringer

Nogometaši Atalante propustili su čak tri gola prednosti u dvoboju 21. kola talijanske Serie A i osvojili samo bod na domaćem terenu odigravši 3-3 (3-2) protiv Torina.

Već nakon 21 minute igre Atalanta je vodila 3-0, a strijelci su bili Iličić (14), Gosens (19) i Muriel (21). Gosti su do kraja prvog poluvremena dvaput zatresli mrežu domaćina, a strijelci su bili Belotti (42) i Bremer (45+1). Bod Torinu donio je Bonazzoli golom u 84. minuti.

Hrvatski reprezentativac Mario Pašalić ušao je u 85. minuti za Atalantu, a  86. je zaradio žuti karton. Boško Šutalo je ostao na klupi za pričuve domaće momčadi.

Spezia je iznenađujuće došla do pobjede 2-1 (1-1) na gostovanju kod Sassuola, što joj može biti ključno u borbi za opstanak. Domaće je u vodstvo doveo Caputo u 25. minuti, a u 39. minuti je udarcem glavom izjednačio hrvatski branič Martin Erlić. Pobjedu Speziji donio je Gyasi u 78. minuti.

U subotu će još igrati Juventus – Roma (18 sati) i Genoa – Napoli (20.45 sati).

Na ljestvici vodi Inter s 47 bodova, jednim više od Milana. Atalanta je sedma s 37 bodova, a Sassuolo osmi s 31 bodom. Spezia je na 15. poziciji s 21 bodom, a Torino je na 17. mjestu sa 16 bodova.