Juventus prokockao prvu meč loptu

Serie A 23. srp 202021:35 > 21:36
(Photo by Valerio Pennicino/Getty Images)

Nogometaši Juventusa nisu uspjeli osigurati deveti uzastopni naslov prvaka Italije, a 36. u klupskoj povijesti već u četvrtak, oni su u susretu 35. kola Serie A na gostovanju kod Udinesea izgubili s 1-2 (1-0).

Juventusu je za potvrdu naslova tri kola prije kraja bila potrebna pobjeda protiv Udinesea, a nakon prvog poluvremena je usprkos neuvjerljivoj igri imao prednost zahvaljujući pogotku De Ligta koji je u 42. minuti pogodio suparničku mrežu udarcem s 20-ak metara.

No, Juventus je za inertnu igru u Udinama kažnjen u nastavku, prvo je bivši napadač Intera iz Zaprešića Nestorovski u 52. minuti u padu udarcem glavom iskoristio ubacivanje Seme za 1-1, da bi u sudačkoj nadoknadi Fofana pretrčao više od pola terena te s De Ligtom na leđima uspio provući loptu ispod Szczesnyja za rijetko slavlje Udinesea protiv Juventusa.

Torinski sastav je tako ostao na 80 bodova, šest više od druge Atalante, a sedam više od trećeg Intera te će novu priliku za potvrdu naslova imati u nedjelju kada ugošćuje Sampdoriju.

Udinese je ovom pobjedom praktički osigurao ostanak, sada je 15. na ljestvici s 39 bodova, sedam više od 18. Leccea koji se nalazi u zoni ispadanja.