Dao mu otkaz pa ga sad traži novac koji mu ne pripada

Premier League 17. tra 202010:12 > 10:16
Julian Finney/Getty Images

Mauricio Pochettino dobio je otkaz na klupi Tottenhama u studenom prošle godine.

Argentinski stručnjak je nakon pet godina na klupi dobio otkaz, a na njegovo mjesto je došao Jose Mourinho.

Pochettino je nekoliko mjeseci prije otkaza potpisao novi ugovor s klubom, a Daniel Levy se obavezao da će isplatiti 8.5 milijuna funti sve dok Argentinac ne pronađe novi posao.

Iako mu je uručio otkaz Levy ima obraza da od Pochettina traži odricanje od dijela isplate. Zatražio je vlasnik Spursa da se argentinski stručnjak odrekne primanja i na taj način pomogne klubu.

Vidjet ćemo šta će Pochettino odlučiti u ovom slučaju, ali zaista je ovo poprilično nočekivan potez od prvog čovjeka Tottenhama.

Pochettino je Tottenham vodio u 293 utakmice tokom nešto više od pet godina i upisao je 159 pobjeda, a klub je prošle godine vodio do finala Lige prvaka.