"Klopp nam je izbio pola milijuna funti iz džepa"

Premier League 4. velj 202010:27 > 10:34
Laurence Griffiths/Getty Images

Liverpool će večeras sa drugom ekipom igrati uzvratnu utakmicu 1/16 finala FA Cupa protiv Shrewsburya

Laurence Griffiths/Getty Images

Liverpool ovu utakmicu shvaća isto kao i susret četvrtfinale Liga kupa kada je izgubio od Aston Ville 5:0 igravši sa drugom momčadi. Trećeligašu Shrewsburyu je ovaj dvoboj možda i najvažniji u sezoni. Ne samo zbog eventualnog prolaska u osminu finala FA Cupa nego i zbog velikih novaca koji su trebali zaraditi.

Iako je prodao svih 50.000 ulaznica, Liverpool im je srušio cijenu na 15 funti za odrasle i jednu funtu za djecu. Prema pravilima FA Cupa klubovi dijele prihod od ulaznica pa će Shrewsburyju pripasti samo 100.000 umjesto 600.000 funti.

Zbog činjenice da Liverpool igra u rezervnom sastavu, neće biti ni TV prijenosa pa Shrewsbury neće dobiti novac ni od televizijskih prava.

“Klubu kao što je naš važna je svaka funta i ovo je veliki udarac za nas. Koštalo nas je 500.000 funti, a od tog novca imali bismo dugoročno koristi. Mogli bismo napraviti jedan ili dva travnjaka ili kupiti jednog jako dobrog igrača”, rekao je trener Shrewsburyja Sam Ricketts.