Španjolski sudac: Real je zabio neregularan gol

AP Photo/Bernat Armangue

Real i Chelsea sinoć su u Madridu odigrali susret bez pobjednika (1:1) u prvom polufinalnom duelu Lige prvaka.

Londonski klub poveo je u 14. minuti susreta pogotkom Christiana Pulišića, da bi Real Madrid u 29. minuti golom francuskog napadača Karima Benzeme stigao do izjednačenja.

Gol kojeg je postigao Benzema trebao je, prema tvrdnjama španskog eksperta za suđenje Juana Andujara Olivera, biti poništen zbog prekršaja koji je navodno prethodio.

Andujar je za Radio Marca komentirao ovaj sporni detalj i dao je svoje viđenje situacije.

Casemiro je napravio prekršaj nad Cesarom Azpolicuetom prije nego je Eder Militao poslao loptu do Benzeme koji je postigao pogodak“, rekao je Andujar Oliver.

Međutim, sudac ovog duela Danny Makkelie iz Nizozemske smatrao je kako nema ništa sporno u duelu Casemira i Azpilicuete, a ni VAR nije reagirao.

Catherine Ivill / Staff

Na kraju je Real došao do izjednačujućeg gola. Malo tko je slutio da će utakmica na kraju i završiti rezultatom 1:1, jer su obje ekipe, posebno Chelsea, igrali veoma otvoreno u prvih 45 minuta.

Nastavak susreta međutim nije ponudio naročito lijep nogomet, ali Chelsea može biti zadovoljan sa golom u gostima i Plavci su napravili jako dobar posao u Madridu.

Uzvratni susret polufinala Lige prvaka između Chelseaja i Real Madrida igra se u Londonu 5. svibnja.