Pojavio se iznenađujući kandidat koji bi ugostio finale LP

Champions League 6. svi 202116:48 0 komentara
sport klub

Finale Lige prvaka je planirano za 29. svibanj, a snage će odmjeriti engleski klubovi Manchester City i Chelsea.

UEFA je donijela odluku da se finale odigra pred publikom, a navodno će navijači Chelsea i Manchester Citya dobiti po četiri tisuće ulaznica, a mjesto odigravanja bi trebao biti stadion Ataturk u Istanbulu.

Za potvrdu sad čekaju turske vlasti, obzirom da je u Turskoj na snazi zabrana kretanja do 17. svibnja zbog loše epidemiološke situacije, pa postoji mogućnost da se stadion za finale promijeni.

Aston Villa je danas poslala i službenu ponudu UEFA-i da Villa park bude domaćin kako bi se izbjegla potreba da osam tisuća navijača iz Engleske putuje u Tursku.

Obzirom da su oba kluba iz iste zemlje sve je veći politički pritisak da se finale preseli u Englesku, a sve će ovisiti od toga hoće li britanske vlasti staviti Tursku na listu zemalja gdje je dopušteno putovanje.

Ozan Kose/EuroFootball/Getty Images

Villa park ne ispunjava UEFA-ine standarde za tako važan događaj. Novinarska loža je neadekvatna kao i ostale potrebe za novinare, također i nema dovoljno pozicija za kamere što bi zahtijevalo ulaganja. Inače, kapacitet ovog stadiona je 43 tisuće sjedećih mjesta što je u ovom slučaju zanemarivo.

Eventualno pomicanje domaćinstva finala iziskuje ogromne troškove jer bi svi tv operateri, novinari, UEFA-ino osoblje i drugi angažirani morali mijenjati planove i bili bi primiorani na boravak u karanteni.

Podsjetimo, Manchester City je do Istanbula došao nakon eliminacije PSG-a u polufinalu ukupnim rezultatom 4:1, dok je Chelsea sa ukupnih 3:1 eliminirao Real Madrid.

Ovo će biti drugo englesko finale u tri sezone, obzirom da su 2019. godine finale igrali Liverpool i Tottenham, a na kraju je slavio Liverpool.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!