Bruce postaje trener Aston Ville u srijedu

Laurence Griffiths/Getty Images

Engleski stručnjak Steve Bruce u srijedu će biti imenovan za menadžera Aston Vile. 55-godišnji Bruce je u srpnju napustio Hull City, a na klupi kluba iz Birminghama će nasljediti Roberto di Mattea, koji je dobio otkaz 3. listopada.

Vlasnik kluba dr Tony Jiantong Xia je u utorak na društvenoj mreži Twitter najavio kako će u srijedu biti objavljena važna vijest i dodao:

„Vrijeme je da se držimo zajedno i podržimo momčad.. Vjerujte da smo učinili najbolje što možemo“.

Vrlo brzo nakon tog tweeta, Bruce se pojavio na britanskoj televiziji ITV u ulozi stručnog konzultanta, ali nije potvrdio kako će baš on biti novi trener Ville.

„Sve što mogu reći je da mislim kako sam među kandidatima. Očekujem telefonski poziv u srijedu, a što će biti poslije, vidjet ćemo“, istakao je Bruce.

Bruce je vratio Hull City u Premier ligu kroz play off  Championshipa, prije nego što je napustio klub. To je bio četvrti put da je sa nekim klubom izborio promociju u elitno natjecanje.

Iskusni stručnjak je tijekom karijere vodio Birmingham City, Wigan i Sunderland, a bio je jedan od kandidata za izbornika Engleske prije nego što je Sam Allardyce u srpnju dobio taj posao.

Villa trenutno drži 19. mjesto n
a tablici, a u subotu dočekuje Wolverhampton. Klub iz Birminghama je prošle sezone ispao iz Premier lige, a tada je i Di Matteo došao na klupu. Međutim, nakon samo jedne pobjede u deset utakmica, nekadašnji trener Chelsea je dobio otkaz nakon samo 124 dana.

Bruce, koji je prethodno vodio gradskog protivnika Ville – Birmingham City od 2001. do 2007. godine, postat će šesti trener kluba otkako je Tim Sherwood došao na tu poziciju u veljači 2015. godine.