Spursi ispustili 2:0! Od Kanea u LP brža samo dvojica

Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Ni treća engleska momčad na otvaranju Lige prvaka ni okusila slast pobjede, europski doprvak ispustio je 2:0 u Grčkoj.

Olympiakos i Tottenham su u prvoj utakmici skupine A odigrali 2:2.

Prvu veliku priliku imali su domaćini, no udarac Guerrera u 18. minuti zaustavlja stativa.

Sprusi su poveli u 26. minuti iz penala koji je realizirao Harry Kane. Bio je to 15. gol engleskog napadača u 20 utakmica u Ligi prvaka. Samo su Ruudu van Nisterlrooyu i Robertu Soldadu zabili brže prvih 15 golova, u 19 utakmica.

U 30. minuti već je bilo 2:0, a sjajno je iz daljine pogodio Lucas Moura.

Nadu gostima golom u 44. minuti vratio je Podence, da bi Olympiakos do izjednačenja stigao u 54. minuti iz penala koji je skrivio Vertonghen. Siguran s bijele točke bio je Valbuena.

Imali su Spursi do kraja nekoliko dobrih prilika za gol, prije svega Lamelinu u 87. minuti, no rezultat se nije mijenjao.

Club Brugge i Galatasaray su u skupini A odigrali bez golova 0:0.