Krama postao naš najbolji strijelac u povijesti Bundeslige

Bundesliga 24. sij 202119:37 > 20:50
(Photo by Matthias Hangst/Getty Images)

Kramarić je s dva pogotka protiv Kölna stigao do svog 73 i 74. bundesligaškog gola i prestigao Ivicu Olića

U 18. kolu Bundeslige Hoffenheim je kod kuće pobijedio Köln, a pred kraj utakmice domaća momčad je u vodstvu od 3-0.

A u vodstvo ju je doveo Andrej Kramarić. U sedmoj minuti Kramarić je iz penala kojeg je igrajući rukom skrivio Sava Čestić zabio za 1-0 tako što je loptu poslao u jednu, a Kölnova golmana Timu Horna u drugu stranu.

Baumgartner je u 28.minuti povećao vodstvo Hoffenheima na 2:0, dok je Andrej svoj drugi pogodak pononvo zabio s bijele točke u 75.minuti.

Kramariću su to bili 73. i 74. bundesligaški gol u karijeri, što znači da je večeras postao najbolji hrvatski strijelac u povijesti njemačkog prvenstva, odnosno da je na toj ljestvici upravo prestigao Ivicu Olića.

Treći na toj listi je Mario Mandžukić koji je zabio 53, četvrti Mladen Petrić s 51 golom dok je peti Ivan Klasnić s 50.

Nogometaši minhenskog Bayerna pobijedili su gostima posljednjeplasirani Schalke s 4-0 u 18. kolu Njemačke lige, te učvrstili vodeću poziciju tablici. Dvoboj prve i zadnje momčadi lige zasluženo je pripao Bayernu, koji je s 53 gol nakon prvih 18 kola oborio i klupski rekord.

U Gelsenkirchenu Bavarci su poveli u 34. minuti golom Thomasa Müllera, a potom je svojim 23. golom u sezoni Robert Lewandowski u 54. minuti zabio za 2-0. U 88. minuti Müller je postigao svoj drugi pogodak na utakmici, a u 90. minuti David Alaba postavio konačnih 4-0.

Na ljestvici nakon nepotpunog 18. kola Bayern vodi s 42 boda, drugi Leipzig ostao je na 35, a treći je Bayer sa 32. Schalke 04 je zadnji sa 7 bodova.