Bayern šesticom proslavio naslov, Lewa lovi Müllera

Bundesliga 8. svi 202120:42 > 20:59
Peter Kneffel/picture-alliance/dpa/AP Images

Nogometaši Bayerna svladali su Borussiju Mönchengladbach s uvjerljvih 6:0 na svojoj Allianza Areni i tako proslavili deveti uzastopni naslov prvaka Njemačke, a ukupno 31. u klupskoj povijesti.

Bayern je već prije dvoboja i matematički osigurao novi trofej namijenjen prvaku, jer je Borussia Dortmund svladala RB Leipzig pa su Bavarci već tada ostali nedostižni za najbliže konkurente.

No, onda su još i napunili mrežu Mönchengladbacha pri čemu je najbolji svjetski napadač Robert Lewandowski postigao još jedan hat-trick i došao do 39 golova u ovoj bundesligaškoj sezoni, što je samo jedan manje od rekorda koji je prije 39 godina postavio Gerd Mueller.

Poljak je načeo mrežu gostiju već u 2. minuti na asistenciju Alabe. Na 2:0 je povisio Thomas Mueller u 23. minuti, a Lewandowski je ponovno zatresao mrežu u 34. minuti. Deset minuta poslije Poljak je asistirao za pogodak Kingsleyja Comana. U 66. minuti je Lewandowski kompletirao hat-trick realiziranim kaznenim udarcem, a konačnih 6:0 postavio je Sane u 86. minuti.

Dva kola prije kraja Bayern ima 74 boda, deset više od drugoplasiranog RB Leipziga.