Bayern ima novog trenera! Plaćena je rekordna odšteta

Bundesliga 27. tra 202111:16 > 11:16 0 komentara
Juergen Schwarz/Bongarts/Getty Images

Julian Nagelsmann na kraju ove sezone će napustiti klupu Leipziga i postat će novi trener Bayerna.

Bayern je danas službeno priopćio da će Nagelsmann biti novi trener ovog kluba i potpisat će ugovor na pet godina.

Također, Bavarci će platiti čak 25 milijuna eura odštete Leipzigu jer ovaj mladi stručnjak ima ugovor do ljeta 2023. godine s ovim klubom.

Nagelsmann u Bayern stiže umjesto Hansija Flicka koji je objavio nedavno da će na kraju sezone napustiti klub i zatražiti raskid suradnje.

Bavarci su mu izašli u susret i potvrdili da će Flickom ugovor biti raskinut iako su se navijači protivili tome. Flick je prošle sezone osvojio sve što je mogao s Bayernom, ali zbog neslaganja s politikom kluba odlučio je da je vrijeme za rastanak.

U nogometu se ne viđa tako često da klubovi plaćaju odštete za trenere i to posebno ne ovakve svote.

Nagelsmann će tako poslati najskuplji trener ikad što se tiče odštete. Prije njega rekord je držao Andre Villas-Boas kojeg je Chelsea za 15 milijuna eura kupio od Porta 2010. godine.

Nagelsmann trenira Leipzig više od dvije godine i ove sezone je jedini koliko toliko konkurirao Bayernu u borbi za naslov.

Prethodno je tri godine vodio Hoffenheim našeg Andreja Kramarića, gdje je također trenirao U-17 i U-19 ekipe, a na klupi te momčadi je postao najmlađi trener u Ligi prvaka.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!