Mainz zaustavio Borussiju Dortmund

Bundesliga 29. sij 201719:27 > 19:33
Getty Images/Lars Baron

U posljednjem susretu 18. kola njemačkog nogometnog prvenstva Mainz i Borussija Dortmund su odigrali 1-1 čime su gosti propustili priliku probiti se na treće mjesto ljestvice.

Borussija je povela u trećoj minuti golom Marca Reusa, no domaćin se spasio u 83. minuti golom Dannyja Latza.

Momčad iz Dortmunda je ovim rezultatom nastavila seriju razočaravajućih rezultata. Momčad Thomasa Tuchela je šest kola bez poraza, ali je pritom upisala samo dvije pobjede i ima čak 14 bodova zaostatka za liderom Bayernom.

U drugom nedjeljnom susretu Freiburg je pobijedio Herthu 2-1. Freiburg je poveo golovima Janika Haberera (39) i Nilsa Petersena (87), a poraz gostiju ublažio je Julian Schieber golom u 88. minuti.

Na ljestvici vodi Bayern sa 45 bodova, RB Leipzig je drugi sa 42 boda, dok je Eintracht Frankfurt Nike Kovača na trećem mjestu sa 32 boda. Slijede Borussia Dortmund i Hoffenheim sa po 31 bodom.