Dario Šarić seli u novi klub?

Košarka 5. pro 202111:24 > 12:46 0 komentara
AP Photo/Matt York

Iako ove sezone vjerojatno neće zaigrati, Dario Šarić bi svejedno mogao promijeniti NBA klub.

Mnogi NBA klubovi, kao i igrači zaokružili su datum 15. prosinca kada će nestati zabrana ‘trejdova’ većine igrača. Nakon tog termina mogli bismo svjedočiti nekim zanimljivima razmjenama igrača, a to je i razlog zašto Philadelphia još uvijek nije transferirala Bena Simmonsa, naime od petnaestog dana aktualnog mjeseca povećat će se bazen igrača koje mogu dovesti.

No, pojavila se i jedna zanimljiva špekulacija vezana za Darija Šarića. Hrvatski igrač trenutno je izvan terena, oporavlja se nakon teške ozljede a pitanje jest hoće li uopće zaigrati ove sezone obzirom da su procjene kako će se treninzima vratiti tek krajem ožujka ili početkom travnja iduće godine.

Međutim, to ne znači da ga Phoenix Sunsi ne mogu transferirati. Šibenčanin je u tek drugoj sezoni trogodišnjeg ugovora koji je potpisao lani, a ove sezone zaradit će 8,5 milijuna dolara, odnosno 9,2 milijuna iduće godine. Njegov ugovor predstavlja slabo opterećenje za klubove u vrijeme kada je salary cap eksplodirao do neslućenih visina.

Špekulacija koja se pojavila tiče se San Antonio Spursa. Naime, svojim statusom nezadovoljan je veteran Thaddeus Young koji se ne uklapa u klupsku viziju stvaranja nove momčadi bazirane na mladim igračima.

Youngov ugovor posebno je primamljiv zbog toga što je riječ o posljednjoj sezoni vrijednoj 14 milijuna dolara što bi Sunsi bez problema mogli absorbirati. Phoenixu je potreban još jedan čovjek pod koševima, posebno iz razloga što je Šarić nedostupan.

Dario je karijeru započeo u Philadelphiji, kasnije je kratko boravio u Minnesoti prije nego se skrasio u Phoenixu.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!