Mladost slavila u Gružu i odgodila odluku o prvaku!

Guliver Images

Vaterpolisti zagrebačke Mladosti pobijedili su na bazenu u Gružu dubrovački Jug AO s 12:10 (3:3, 2:2, 2:1, 5:4) i izborila četvrtu utakmicu finala doigravanja za prvaka Hrvatske, u kojoj će u subotu biti domaćini.

To je prva pobjeda Mladosti nad Jugom u posljednja dva izdanja finala doigravanja prvenstva Hrvatske, a do nje su došli prvenstveno zahvaljujući boljoj realizaciji igrača više. Zagrebačka momčad je iz 11 takvih situacija postigla devet pogodaka, a domaća momčad je imala realizaciju 3/8.

Po tri pogotka za Mladost postigli su Luka Bukić i Ante Visković, a dvaput su strijelci bili Franko Lazić i Konstantin Harkov. Vratar Ivan Marcelić je imao 50% obrana (10/20).

Luka Lončar je s tri pogotka bio najbolji strijelac Juga, a po dvaput su mrežu pogodili Loren Fatović i Aleksandros Papanastasiou. Toni Popadić je zaustavio 37% udaraca (7/19).

Nakon rezultatske ravnoteže u dvije i pol četvrtine, u kojima nijedna momčad nije uspjela stvoriti više od jednog pogotka prednosti, Mladost je utakmicu prelomila u završnih pet minuta treće i početne dvije minute zadnje četvrtine. U tom su razdoblju Visković i Bukić realizirali situacije s igračem više, Harkov je bio precizan iz peterca, a Lazić je golom iz kontrapada doveo Zagrepčane do tri pogotka prednosti (10:7). U tom razdoblju je samo Luka Lončar bio strijelac za domaću momčad.

Do kraja dvoboja Mladost je držala Jug na dva do tri pogotka zaostatka i tako izborila četvrtu utakmicu koja će biti odigrana u subotu (17.55 sati) na bazenu Mladosti uz Savu.