Grk se buni: Kako možete postaviti tog suca?

Vaterpolo 3. ruj 202213:45 0 komentara
AP Photo/Anna Szilagyi via Guliver Images

Hrvatska je u napetom dvoboju protiv Grčke (5:5) izborila četvrtinale vaterpolskog EP-a u Splitu

No, nije bilo sve tako bajno kod grčke reprezentacije, točnije kod njihovog vaterpolista Angelosa Vlachopoulosa. Jedan od najboljih grčkih vaterpolista i strijelac dva gola protiv Hrvatske tvrdi da mu je ukraden i regularni treći.

Naime, Vlachopoulos je pri rezultatu 3:3 zabio gol s lijevog krila u situaciji s igračem više. Iako je talijanski sudac Gomez pokazao na centar, Španjolac Teixido poništio je gol. Rezultat je dakle bio 3:3 i Grčka bi, da joj je gol priznat, prije posljednje četvrtine imala gol prednosti. Objavio je spomenuti vaterpolist i video te napisao:

“Kako sudac u ovoj situaciji može svirati dva metra? Zašto sudac koji je priznao gol ili delegat ne mogu ispraviti ovu veliku pogrešku? Kako možete postaviti španjolskog suca da sudi utakmicu koja odlučuje tko će igrati protiv Španjolske u četvrtfinalu?” pita se igrač Novog Beograda uz video koji je objavio na Instagramu.

Hrvatska je preko Grčke izborila četvrtfinale gdje će igrati protiv Nizozemske ili Gruzije, dok će Grci u osmini finala za protivnika imati Izrael, a sve ćete imati prilike pratiti u našem programu.

Gledatelji u Hrvatskoj program regionalnog sportskog kanala Sport Klub mogu pratiti na Telemachu, Total TV-u, Optima Telekomu i preko platforme EON koja je dostupna svim gledateljima.