Kuznjecova osvojila Kup Kremlja za mjesto u Singapuru

WTA 22. lis 201613:29 > 13:31
Etienne Oliveau/Getty Images

Ruska tenisačica Svetlana Kuznjecova osvojila je Kup Kremlja i tako osigurala mjesto na završnom turniru sezone koji u nedelju počinje u Singapuru.

Kuznjecova je do titule u Moskvi došla pobjedom nad Australijankom Darijom Gavrilovom sa 6:2, 6:1, poslije jednog sata i 12 minuta igre.

Kuznjecova je izgubila prva dva gema u finalu i nakon toga je napravila seriju od deset uzastopnih gemova, čime je za pola sata riješila meč.

Gavrilova je do kraja susreta osvojila još samo jedan gem, ali i pored poraza mora biti zadovoljna plasmanom u  prvo finale u karijeri.

Na taj način, Kuznjecova je u borbi za mjesto u Singapuru pobjedila Britanku Johannau Kontu.

Pored toga što je obranila titulu u Moskvi, još važnije je što je uspjela  preoteti osmo mjesto u WTA utrci Britanki Konti za samo 35 poena.

Kuznjecovoj je titula u Moskvi 17. u karijeri, a druga ove sezone, s tim što je na nju čekala još od sredine siječnja, kada je bila najbolja u Sidneyu. Ruska tenisačica je igrala još jedno finale ove godine – u Miamiu, gdje je u dva seta poražena od Bjeloruskinje Viktorije Azarenke.

Kup Kremlja igran je za nagradni fond od 823.888 dolara.