Barcelona: Pavić i Marach uz dosta muke do drugog kola

ATP 26. tra 201818:40 > 18:41
Jaimi Chisholm, Getty images

Hrvatski tenisač Mate Pavić i Oliver Marach iz Austrije, poslije velike borbe su se plasirali u drugo kolo turnira u Barceloni u konkurenciji parova.

Pavić i Marach su na početku turnira slavili protiv domaćih tenisača Roberta Carballesa Baene i Alberta Ramos-Vinolasa. Na kraju je bilo 6:2, 5:7, 13:11, poslije jednog sata i 24 minute za hrvatsko-austrijsku kombinaciju.

Prvi set je u potpunosti pripao Paviću i Marachu, koji su iskoristili obje break prilike. Hrvatski i austrijski tenisač su bili na dobrom putu nastaviti u istom ritmu i u drugom setu, budući da su stigli do breaka u petom gemu, ali su tri gema kasnije Španjolci uzvratili. Baena i Ramos-Vinolas su u desetom gemu imali priliku završiti set, ali su se Pavić i Marach obranili. Ipak, to nisu učinili dva gema kasnije i španjolski par je izjednačio. Na kraju je odlučio super tie-break u kojem je hrvatsko-austrijska kombinacija slavila na razliku.

U drugom kolu, Pavića i Maraha čeka susret sa Marcom i Felicijanom Lopezom.