Ten Hag otkrio što će s Ronaldom

Nogomet 23. svi 202214:44 > 14:54 0 komentara
Guliver Images

Novi menadžer Manchester Uniteda Erik ten Hag predstavio se javnosti na prvoj konferenciji za medije...

“Sretan sam što vas sve vidim, uzbuđen sam što sam ovdje. Radujem se radu u ovom klubu i osjećam se dobrodošlo”, bile su prve riječi Erika ten Haga na predstavljanju na Old Traffordu.

Naglasio je kako ne smatra da je iz njegove perspektive rizik što je preuzeo klupu Uniteda.

“Ne vidim to kao rizik. Ovaj klub ima sjajnu povijest, a sada stvarajmo budućnost. Veseli me što to imam priliku raditi s ovim ljudima.”

Svjestan je da vremena neće imati mnogo, koliko god ga tražio.

“Ovo je projekt, znam da treba vremena, a na vrhu ga nikad nema. Znam to iz Ajaxa i Bayerna gdje sam radio. Želimo pobijediti u svakoj utakmici i igrati dopadljivo. Ako ne budemo mogli, svejedno moramo pobjeđivati.”

O novim igračima je rekao:

“Još sam u procesu analiziranja. Radujem se radu s ovim igračima. U prethodnoj sezoni momčad je bila druga u ligi, dakle postoji golem potencijal. Smatram da mogu iz njih izvući više nego što su pokazali ove sezone.”

Ten Hag je prokomentirao i ulogu Cristiana Ronalda:

“On je dio mojih planova.”

Što će mu Portugalac donijeti?

“Golove”, jednostavno je odgovorio Nizozemac, dodavši kako u svakoj zemlji ima najdraži klub i da mu je u Engleskoj to Manchester United.

Također je Ten Hag izrazio vjeru da može prekinuti dominaciju Guardiole Kloppa, odnosno Manchester Cityja i Liverpoola u Premier ligi.

“Divim im se obojici. Igraju fantastičan nogomet, ali vjerujem da njihovoj eri može doći kraj. Radujem se borbi s njima i siguran sam da tako razmišljaju i drugi klubovi.”

A nešto ranije, u izjavi za klupsku televiziju, Ten Hag je kazao i ovo:

“Želimo zabavljati navijače i igrati fantastičan nogomet. Ako to ne budemo mogli, svejedno moramo pobjeđivati. Igramo u Kazalištu snova i moramo igrati na suparničkoj polovici i napadati, pritiskati. Tu je u pitanju identitet i filozofija kluba.”

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!