Sampdoria šokirala Inter, nova pobjeda Rome

Serie A 6. sij 202117:46 > 11. sij 2021 11:55 0 komentara
Getty Images/Marco Luzzani

Inter je imao priliku pobjedom u Genovi zasjesti na vrh ljestvice uoči velikog derbija između Milana i Juventusa koji je na programu od 20.45 sati, ali dogodilo se iznenađenje

Nogometaši Sampdorije priredili su veliko iznenađenje u 16. kolu talijanskog prvenstva 2-1 (2-0) domaćom pobjedom protiv milanskog Intera prekinuvši tako niz od osam uzastopnih pobjeda “crno-plavih” u Serie A.

Inter je imao priliku pobjedom u Genovi zasjesti na vrh ljestvice uoči velikog derbija između Milana i Juventusa koji je na programu od 20.45 sati, a imao je i veliku priliku za vodstvo u otvaranju utakmice. No, udarac Alexisa Sancheza s bijele točke u 12. minuti obranio je vratar Sampdorije Audero.
Do kraja prvog poluvremena su bivši igrači Intera Candreva (23-11m) i Keita Balde (38) doveli
Sampdoriju u prednost od 2-0. U nastavku je Inter uspio tek smanjiti kada je De Vrij (65) udarcem glavom poslao loptu u mrežu nakon udarca iz kuta kojega je izveo hrvatski reprezentativni veznjak Marcelo Brozović.
Brozović je odigrao čitav susret za Inter za kojega je Ivan Perišić odigrao drugo poluvrijeme.

Ovim Porazom Inter je ostao drugi sa 36 bodova, jednim manje uz utakmicu više od vodećeg gradskog rivala Milana, a tri više od treće Rome koja je kao gost svladala Crotone sa 3-1 (3-0).

Strijelci za Romu bili su Mayoral (8, 29) i Mhitarjan (35-11m), dok je poraz Crotonea ublažio Golemić (71).

Verona, koju vodi hrvatski stručnjak Ivan Jurić, odigrala je 1-1 (0-0) na gostovanju kod Torina. Veronu je u vodstvo doveo Dimarco (67), a poravnao je Bremer (84). Hrvatski napadač Nikola Kalinić igrao je do 56. minute za Veronu koja je sada deveta na ljestvici sa 254 boda, dok je Torino 16. sa 12 bodova.

Milan Badelj igrao je za Genou do 57. minute, a Marko Pjaca od 57. minute u 1-2 (0-0) porazu na gostovanju kod Sassuola. Domaće je u vodstvo doveo Boga (52), poravnao je Šomurodov (64), da bi tri boda Sassuolu osigurao Raspadori (83). Sassuolo je četvrti sa 29 bodova, a Genoa 19. sa 11.

Boško Šutalo ostao je na klupi Atalante kod koje Mario Pašalić nije konkurirao za nastup u 3-0 (1-0) domaćoj pobjedi protiv Parme. Golove za Atalantu postigli su Muriel (16), Zapata (49) i Gosens (61). Šesta Atalanta ima 28 bodova, a Parma 17. sa 12.