Liječnik: Eriksen ne može igrati za Inter u Serie A!

Nogomet 22. srp 202117:35 > 17:36 0 komentara
Liselotte Sabroe/Ritzau Scanpix via AP

Christian Eriksen ne može igrati za Inter u Serie A, osim ako mu se ne ukloni defibrilator, upozorio je član liječničkog odbora Talijanskoj saveza Francescco Braconaro.

Tehnički znanstveni odbor Talijanskog saveza psoljednjih se godinu dana uglavnom fokusirao na odgovore na pandemiju, ali je prisiljen i ramotriti i status veznjaka Intera Eriksena.

On se srušio u prvoj utakmici Eura, te je reanimiran, nakon čega je u bolnici opreriran te mu je ugrađen defibrilator za slučaj daljnjih srčanih nepravilnosti.

“Eriksen ne može igrati u Serie A. Ako se igraču ukloni defibrilator, tada može nastupati za Inter”, rejao je Braconaro.

To znači da ako Eriksen želi nastaviti igračku karijeru, to ne može biti u Interu.

U Italiji postoje vrlo stroga pravila o tome tko smije biti profesionalni sportaš, a testove provodi Savez, a ne klubovi.

Unatoč tim provjerama, ipak je u nogometu bilo smrtnih slučajeva zbog nedijagnosticiranih srčanih problema.

Veznjak Livorna Piermario Morosini srušio se i umro tijekom utakmice Serie B u travnju 2012. godine, u dobi od 25 godina.

Kapetan Fiorentine Davide Astori umro je u snu u ožujku 2018. godine, u 31. godini.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!