Jurić nadmudrio Pirla, Juventus sve dalje od naslova

Serie A 27. velj 202123:00 > 23:00
Ivan Jurić
Marco Rosi - SS Lazio/Getty Images

U susretu 24. kola talijanskog nogometnog prvenstva Verona, koju vodi hrvatski stručnjak Ivan Jurić, odigrala je 1-1 (0-0) protiv prvaka Juventusa.

Gosti iz Torina su poveli golom Cristiana Ronalda u 49. minuti nakon odlične asistencije Chiese, a poravnao je Barak u 77. minuti udarcem glavom nakon ubačaja Lazovića.

Treći Juventus sada ima 46 bodova, sedam manje od vodećeg Intera, a tri manje od drugog Milana, dok je Verona deveta sa 35 bodova.

Ranije u subotu Bologna je na svom terenu svladala Lazio sa 2-0 (1-0).
Bologna je 11. sa 28 bodova, dok je Lazio ostao šesti sa 43.

U prvoj utakmici dana Spezia i Parma su igrale 2-2 (0-2). Gosti iz Parme su u prvoj četvrtini utakmice poveli sa 2-0 preko Karamoha (17) i Hernanija (25), no ponovno nisu uspjeli zadržati dva gola prednosti. Domaćima je vrijedan bod s dva gola u nastavku spasio Gyasi (52, 72). Parma je tako produžila niz utakmica bez pobjeda u Serie A na 15, a ovo joj je druga utakmica zaredom u kojoj nije zadržala vodstvo od 2-0, prošle nedjelje imala je 2-0 protiv Udinesea, pa je susret završio 2-2. Mladi hrvatski stoper Martin Erlić igrao je čitav susret za Speziju koja se nalazi na 15. mjestu sa 25 bodova, 10 više od 19. Parme.
Na vrhu je Inter sa 53 boda, četiri više od drugog Milana.