Dybala u Romi, Matić mu prepustio broj

Nogomet 20. srp 202214:06 > 14:08 0 komentara
REUTERS/Massimo Pinca via Guliver Images

Argentinski napadač Paulo Dybala potpisao je trogodišnji ugovor s Romom do 30. lipnja 2025., objavio je talijanski prvoligaš u koji je 28-godišnji nogometaš stigao iz torinskog Juventusa.

“Brzina i odlučnost kojima je Roma pokazala koliko me želi, učinili su razliku. Pridružujem se momčadi koja je u usponu, klubu koji gradi čvrste temelje za budućnost i u Joseu Mourinhu ima trenera s kojim će mi biti čas raditi”, izjavio je Dybala u službenom priopćenju.

Klub nije naveo financijske detalje ugovora, ali u talijanskim medijima je objavljeno da bi mu osnovna godišnja plaća trebala biti 4,5 milijuna eura, a uz bonuse može narasti do šest milijuna.

Dybala je seniorsku karijeru započeo u argentinskom klubu Instituto iz Cordobe, a već 2012. je stigao u Italiju, gdje mu je prvi klub bio Palermo. Tri godine poslije prešao je u Juventus i tamo proveo sljedećih sedam sezona.

S Juventusom je pet puta bio prvak Italije, četiri puta pobjednik Kupa Italije, a triput osvojio talijanski Superkup. U 293 nastupa u svim natjecanjima za Staru damu postigao je 115 pogodaka, a prije tri sezone (2019./’20.) bio je proglašen najboljim igračem Serie A.

“Kao suparnik sam se oduvijek divio ozračju koje su stvarali Romini navijači i sada ne mogu dočekati priliku da ih pozdravim noseći ovaj dres”, izjavio je Dybala držeći u rukama majicu Rome s brojem 21 na leđima koji mu je prepustio također novopridošli igrač Nemanja Matić, a on će uzeti dres s brojem 8.

Dybala broj 21 nosi i u argentinskoj reprezentaciji za koju je nastupio 34 puta i postigao tri pogotka.

Argentinac se već priključio momčadi koja se u Portugalu priprema za nadolazeću sezonu.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!