Badelj i Šemper dobili nove vlasnike

Nogomet 22. ruj 202119:47 > 19:47 0 komentara
Jonathan Moscrop/Sportimage

Američki investicijski fond 777 Partners kupio je najstariji talijanski nogometni klub Genou za 150 milijuna eura, objavili su talijanski mediji.

Talijanski mediji su objavili kako su Amerikanci i predsjednik Genove Enrico Preziosi postigli dogovor, a službeno priopćenje kluba očekuje se u narednim satima.

777 Partners je privatna investicijska tvrtka sa sjedištem u Miamiju. Osnovana je 2015. godine, a u svom portfelju imaju i manjinski udio u španjolskom prvoligašu Sevilli.

Talijanski poduzetnik Preziosi je od 1998. do 2003. bio predsjednik Coma, a u lipnju 2003. kupio je Genou nakon ispadanja kluba u Serie C1.

Zanimljivo, više puta je bio kažnjavan i suspendiran. Bio je umiješan u skandal s lažnim računovodstvom 2000-ih (Bilanciopoli), kojim su klubovi manipulirali cijenom nogometaša i drugim lažnim trikovima s računima kako bi prošli financijske testove. Preziosi je bio suspendiran na četiri mjeseca i kažnjen sa 15.000 eura.

Zbog financijskih prekršaja dok je vodio Como, 2009. mu je zabranjen rad u nogometu na četiri mjeseca, a kažnjen je i sa 100.000 eura. Preziosiju je također, zabranjeno raditi dva mjeseca u srpnju 2008. zbog prodaje Domenica Criscita u Juventus, a suspendiran je i na 10 dana u studenom 2008. godine kada je ušao na teren u posljednjoj utakmici sezone.

Genoa je osnovana 7. rujna 1893. godine i najstariji je talijanski nogometni klub. Trenutačno su u Genoi dva hrvatska nogometaša Milan Badelj i Adrian Šemper.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!