Atalanta i Lazio remizirali bez golova, Bašić ušao u 79.

Nogomet 22. sij 202223:26 > 23:29
FEP Panoramic

Nogometaši Lazija i Atalante su u susretu 23. kola talijanskog prvenstva neočekivano odigrali bez pogodaka 0:0.

Oba ova sastava su u dosadašnjem tijeku prvenstva postizala više od dva pogotka po utakmici, pa je konačni rezultat bio potpuno neočekivan.
Toma Bašić je igrao za Lazio od 79. minute, dok Mario Pašalić zbog ozljede nije konkurirao za nastup u dresu Atalante.
Četvrta Atalanta sada ima 43 boda, a šesti Lazio 36, između njih je peti Juventus sa 41.

Ranije u subotu je prvak Inter povećao svoju prednost na vrhu ljestvice na pet bodova ispred gradskog rivala Milana zahvaljujući 2:1 (1:1) domaćoj pobjedi protiv Venezije. Protiv novaka u ligi koji se bori za ostanak Inter je do pobjede stigao preokretom, a pobjednički pogodak je postigao u 90. minuti.

Goste je u vodstvo atraktivnim golom doveo Henry u 14. minuti, a na 1:1 poravnao je Barella u 40. pospremivši u mrežu odbijanac nakon što je vratar Venezije Lezzerini obranio oštar udarac Ivana Perišića. Usprkos stalnom pritisku Intera, rezultat se više nije mijenjao sve do 90. minute kada je Džeko visokim skokom glavom dohvatio ubačaj Dumfriesa i pogodio mrežu za zasluženu pobjedu.

Perišić je odigrao čitav susret za Inter kod kojega je Marcelo Brozović igrao do 82. minute.
Vodeći Inter sada ima 53 boda, pet više od drugog Milana, a sedam više od trećeg Napolija, dok je Venezia ostala 17. sa 18 bodova, dva više od 18. Cagliarija koji se nalazi u zoni ispadanja.