Zvižduci ga tjeraju, PSG će ga spremno dočekati

Serie A 14. lip 201914:25 > 14:42
Francesco Pecoraro/Getty Images

Lorenzo Insigne razmišlja o odlasku. Zvižduci s tribina tjeraju ga iz Napolija.

Ludnica prijelaznog roka se nastavlja. Nova informacija dolazi nam s Apenina. Čini se kako je poslije sedam uzastopnih sezona u dresu Napolija, Lorenzo Insigne spreman za promjenu destinacije. Omaleni Talijan zabio je u utorak za nacionalnu vrstu sjajan pogodak u pobjedi protiv BiH i tako zaključio sezonu u kojoj je za Napoli odigrao 41 utakmicu i zabio 14 pogodaka uz šest asistencija.

Ipak, priča se kako je suradnja Insignea s Napolitancima stigla do kraja. Više se ne osjeća ugodno na jugu Italije, posebno nakon što je u uzvratnoj utakmici Europske lige protiv Arsenala doživio zvižduke prilikom izlaska s terena.

Od mogućih novih klubova za Insignea najviše se spominje PSG, protiv kojeg je Insigne igrao u skupini Lige prvaka ove sezone za Napoli. U obje utakmice su remizirali. Bilo je 2:2 i 1:1, a u obje je strijelac za momčad s juga Italije bio Insigne.
Osim s Parižanima, Insigne se povezuje i s Atletico Madridom. U Napoliju Lorenza procjenjuju na 100 milijuna eura, pa će se zainteresirani klubovi morati dobro isprsiti ako ga žele u svojim redovima. Doduše, Talijan ima i opciju produženja petogodišnjeg ugovora s Napolijem, koji bi vrijedio šest milijuna eura po sezoni.

U svakom slučaju, Insigne bi se sljedećeg tjedna trebao sastati sa svojim agentom, Minom Raiolom, pa bi nakon toga sve trebalo postati puno jasnije.