PSG na vrhu, fenjeraš iznenadio Marseille

Francuska 16. sij 202123:03 > 23:18
PSG
Laurence Griffiths/Getty Images

Nogometaši Paris St Germaina preuzeli su vodstvo na ljestvici francuskog prvenstva nakon što su u susretu 20. kola na gostovanju pobijedili Angers s 1:0.

Pogodak odluke zabio je Layvin Kurzawa u 70. minuti.

PSG je stigao do pobjede bez trenera Mauricija Pochettina koji je u samoizolaciji nakon što je bio pozitivan na koronavirus.

Kod domaćina nije nastupio Mateo Pavlović.

U prvom subotnjem susretu nogometaši Nimesa priredili su iznenađenje pobijedivši na gostovanju Marseille s 2:1.

Za dosadašnjeg fenjeraša Le Championnata bila je to prva pobjeda u posljednjih deset kola, te prva u povijesti na stadionu Velodrome.

Sve je moglo biti drugačija da je Florian Thauvin u 35. minuti realizirao jedanaesterac. No, njegov udarac je završio pored gola.

Kazna je stigla u 55. minuti kada je Niclas Eliasson doveo goste u vodstvo, a samo tri minute kasnije švedski napadač je zabio za 2:0.

OM je u 85. minuti smanjio golom Daria Benedetta, no u preostalom vremenu nije uspio izboriti barem bod.

Za domaći sastav je cijeli susret igrao Duje Ćaleta-Car, a u 68. minuti je dobio žuti karton.

Nimes je ovom pobjedom pobjegao sa začelja, sada je na 18. mjestu sa 15 bodova, dva manje od zone spasa.

Na vrhu je PSG sa 42 boda, dva više od Lyona koji ima i utakmicu manje. Lille na trećem mjestu ima 39, a Monaco je četvrti sa 36 bodova.

Marseille je ostao na šestom mjestu sa 32 boda.