Pogba zabio za pobjedu Uniteda i vrh Premier lige

Premier League 12. sij 202123:24 > 13. sij 2021 8:54
(Photo by Clive Brunskill/Getty Images)

Nogometaši Manchester Uniteda osamili su se na vrhu ljestvice engleskog prvenstva 1-0 (0-0) pobjedom na gostovanju kod Burnleya u zaostalom susretu 1. kola igranom u utorak.

Jedini pogodak na utakmici postigao je Paul Pogba u 71. minuti odličnim volejem sa 20-ak metara.

Ovom pobjedom United je stigao do učinka od 36 bodova iz 17 susreta, tri više od drugog Liverpoola, a četiri više od trećeg Leicester Cityja i četvrtog Evertona, koji su odigrali isti broj utakmica. Burnley je ostao 17. sa 16 bodova, pet više od 18. Fulhama koji se nalazi u zoni ispadanja.

Everton je u unaprijed odigranom susretu 18. kola ostvario vrijednu 2-1 (1-1) pobjedu na gostovanju kod Wolverhampton Wanderersa. Everton je poveo golom Iwobija (6), na 1-1 poravnao je Ruben Neves (14), da bi pobjedu Evertonu osigurao Michael Keane (77).

Ranije u utorak je Sheffield Uniteda ostvarilo prvu ovosezonsku pobjedu svladavši u prvom susretu 18. kola na svom terenu Newcastle United sa 1-0 (0-0). Jedini pogodak na utakmici postigao je Billy Sharp u 73. minuti iz kaznenog udarca nakon igranja rukom Fernandeza.

Sheffield United i dalje je posljednji na ljestvici s pet bodova, tri manje od 19. West Bromwich Albiona, dok je Newcastle United 15. sa 19 bodova.