PL: West Ham na poziciji za LP, Leeds slavio kod Newcastlea

Premier League 26. sij 202121:18 > 21:42
(Photo by John Walton - Pool/Getty Images)

U prve dvije utakmice 20. kola engleskog nogometnog prvenstva pobjede su ostvarili gostujući sastavi, West Ham United je svladao Crystal Palace sa 3-2 (2-1), dok je Leeds United bio bolji od Newcastle Uniteda sa 2-1 (1-0).

U dvoboju dva londonska sastava na Selhurst Parku već naon 10 minuta bilo je 1-1, poveo je Crystal Palace golom Zahe (4), a poravnao je Souček (9). Češki napadač Souček (25) svojim je drugim golom doveo West Ham do prednosti i prije odlaska na odmor da bi Dawson (65) sredinom nastavka povisio na 3-1. Poraz domaćih ublažio je Batshuayi (90+7) na samom kraju susreta.

Četvrtom pobjedom zaredom West Ham je skočio na peto mjesto ljestvice sa 34 boda, koliko ima i četvrti Liverpool, dok je Crystal Palace 13. sa 23 boda.

Leeds je poveo u Newcastleu golom Raphinhe (17), na 1-1 poravnao je Almiron (57), no samo četiri minute potom Harrison (61) je pogodio za pobjedu gostiju. Leeds je sada 12. sa 26 bodova, dok je Newcastle ostao 17. sa 19 bodova.