‘Ne znam je li najbolji trenutak za otići k Unitedu?’

Nogomet 30. tra 202120:25 > 20:30
AP Photo/Jon Super

U nedjelju od 17.30 sati na Old Traffordu nas čeka najveći derbi engleskog nogometa u kojem će Mancehster United ugostiti Liverpool uz prijenos na Sport Klubu.

Redsi su pet kola prije kraja šesti na ljestvici Premier lige s četiri boda manje od Chelseaja i četvrtog mjesta koja vodi u Ligi prvaka. United je pak drugi s deset bodova manje od vodećeg Manchester Cityja.

Sportklub

Liverpool je odmorniji jer Vragovi su u četvrtak imali utakmicu Europske lige u kojoj su sa 6:2 pobijedili Romu.

“Ne znam je li ovo najbolji trenutak za otići na Old Trafford? I to nakon što smo ih gledali kako postižu pet golova u jednom poluvremenu. Izgledali su prilično dobro protiv Rome, pogotovo u drugom poluvremenu. Kao da su letjeli terenom. Kada im date prostor da igraju, djeluju prilično opasno”, rekao je trener Redsa Jürgen Klopp.

Ipak, umor će sigurno postojati kod Crvenih vragova.

“Nije lako igrati u četvrtak, pa u nedjelju. Momčad se mora opravljati u petak, također i u subotu i realno nema puno vremena za pripremu. Ali vjerojatno su navikli u Unitedu i sigurno će dati sve od sebe. Vjerujem da će protiv nas igrati 75 posto isti sastav kao protiv Rome. Moguće da recimo Matić počne utakmicu ili Greenwood, ali u principu je momčad ista.”

Ono što je sigurno motiva će biti na pretek. Pogotovo što remi nikome ne odgovara.

“Svjesni smo da nas samo pobjede održavaju u utrci. Dakle, mi ćemo sigurno ići na pobjedu. Vjerujem i Manchester United. Iako će svi reći da je City novi prvak, matematički United ih još može stići i pretpostavljam da se na Old Traffordu još uvijek nadaju čudu. Znači, moraju pobjeđivati do kraja. A kad obje momčadi ulaze u derbi da pobjede onda je to garancija da ćemo gledati dobar nogomet u nedjelju.”

Klopp još čeka pobjedu na Old Traffordu

Statistički gledano, od 2016. čak sedam utakmica između Liverpoola i Manchester Uniteda završilo je bez pobjednika (četiri puta je bilo 0:0), uz tri pobjede i jednih i drugih. Ono što još uvijek nedostaje Jürgenu Kloppu je pobjeda na Old Traffordu.

Posljednji put Liverpool je pobijedio kao gost još 2014. kada je momčad vodio Brendan Rodgers, a slavili su sa 3:0.