Klopp se izjednačio sa Fergusonom

Nogomet 14. svi 202221:48 > 21:50 0 komentara
Darren Staples/CSM via ZUMA Wire) (Cal Sport Media via AP Images)

Nogometaši Liverpoola poslije boljeg izvođenja jedanaesteraca pobijedili su Chelsea (0:0, 6:5) i osvojili FA kup, a strateg Redsa Jurgen Klopp stao je rame uz rame sa Alexom Fergusonom.

Nijemac je prvi put u karijeri podigao trofej namijenjen osvajaču najstarijeg nogometnog natjecanja na svijetu i poslije legendarnog menadžera Manchester Uniteda postao je drugi trener koji je sa jednim engleskim klubom bio najbolji u Ligi prvaka, FA kupu, Liga kupu i Premier ligi.

Škotski trener Ferguson trenirao je Manchester United od od 1986. do 2013. i sa Crvenim vragovima je osvojio 38 trofeja.

Klopp (54) preuzeo je Liverpool 2015. i od tada je osvojio šest naslova sa klubom sa Anfielda.

Redse 28. svibnja očekuje finale Lige prvaka protiv Real Madrida, a dva kola prije kraja prvenstva Engleske imaju tri boda manje od Građana. Liverpool je, podsijetimo, ove sezone osvojio i Liga kup.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!