“Conte nije za United, Solskjaer treba ostati”

Nogomet 25. lis 202116:52 > 16:52
AP Photo/Rui Vieira

Nekadašnji defanzivac Manchester Uniteda Gary Neville smatra da Ole Gunnar Solskjaer treba nastaviti posao na Old Traffordu unatoč debaklu od Liverpoola (0:5).

Crveni vragovi su u poslednje četiri utakmice u Premier ligi osvojili samo bod i trenutno suna diobi petog mjesta sa 15 bodova, koliko imaju još Everton, Leicester i Arsenal.

Nakon poraza, mnogi navijači Uniteda od čelnikla kluba zahtjevali su da otpuste Solskjaera, a britanski mediji nagađaju da bi ga mogao zamijeniti Antonio Conte.

Klub neće tražiti novog trenera. Solskjaer će ostati, on mora nešto osvojiti ove sezone. Bilo koja ekipa bi imala problem sa takvim Liverpoolom,“ istakao je Neville, koji često kritizira svoj bivši klub.

Jose Mourinho je bio najbolji trener na svijetu i nije mogao ništa učiniti. Ne bih pozvao Contea u United, on se ne uklapa u ovu ekipu. Možda griješim, ali to je moje mišljenje. Bilo bi pogrešno otpustiti Olea.“

Conte je bez posla od ljetošnjeg rastanka sa Interom, a u Engleskoj je radio u Chelseaju.