Liverpool mijenja planove za Anfield

Premier League 22. kol 201916:58 > 16:59
Clive Brunskill/Getty Images

Iako je već sve bilo dogovoreno vezano za povećanje kapaciteta slavnog Anfielda, u Liverpoolu su odlučili promijeniti odluku.

Michael Regan/Getty Images

Naime, tribina Anfield Road trebala je bi biti dograđena, a kapacitet uvećan za četiri tisuće mjesta. Iz Liverpoola su morali do početka rujna organima gradske vlasti prezentirati planove za ekspanziju, međutim to se neće dogoditi.

U klubu nisu odustali od planova, već su krenuli u smjeru promjene postojećih kako bi umjesto spomenutih četiri tisuće sjedalica, pridodali njih znatno više. Točna brojka nije prezentirana javnosti, no tiskovina Liverpool Echo objavljuje kako u klubu planiraju izgraditi dovoljno mjesta kako bi mogli smjestiti više od 60 tisuća navijača.

Trenutno, Anfield može prihvatiti 54 074 gledatelja, a posljednja nadogradnja stadiona odrađena je 2016. godine kada je kapacitet povećan za osam tisuća mjesta.