Liverpool do pobjede u samoj završnici

Julian Finney Getty Images Sport

U susretu 22. kola engleske Premier lige, Liverpool je kao gost na Turf Mooru svladao Burnley 2:1.

Burnley je zamalo osvojio bod protiv “redsa”, Gudmundsson je tri minute prije kraja “poništio” vodeći gol Manea iz 61. Međutim, u četvrtoj minuti nadoknade vremena, stoperi spašavaju goste.

Nakon centaršuta iz slobodnog udarca na sredini terena, Dejan Lovren sjajno reagira na desnoj strani kaznenog, šalje glavom loptu na drugu stativu do partnera iz obrane Klavana koji glavom trese mrežu domaćina.

Slučajnost ili ne, stoperski tandem Liverpoola je donio velika tri boda “redsima” na dan kad je klub predstavio najskupljeg defanzivca u povijesti nogometa Virgila van Dijka, kao najnovije pojačanje.

Bitne pobjede prvog dana nove 2018. godine ostvarili su Leicester i Newcastle.

“Lisice” su pogocima Mahreza, Slimanija i Albrightona slomili u drugom poluvremenu Huddersfield za 3:0 i kraj serije od četiri susreta bez pobjede. S druge strane, Perez je 17 minuta pre kraja utakmice donio Newcastleu pobjedu u Stokeu i bijeg na četiri boda od zone ispadanja.

Nogometaši Brightona i Bournemoutha remizirali su 2:2 (1:1) na otvaranju 22. kola i 2018. godine u Premier ligi. Domaćin je dva puta vodio, golovima Knockartea u petoj i Murrayja u 48. minuti. Međutim, Cook i Wilson su oba puta vraćali Bournemouth u egal i na kraju donijeli bod “trešnjicama”.

Dva kluba su tako ostala u sredini, Brighton je 12. sa 23, a Bournemouth poziciju ispod sa 21 bodom.