Počeo Championship: Remi Crnih mačaka, pobjeda Foresta

Mark Runnacles, Getty Images Sport

Nogometaši Sunderlenda remizirali su 1:1 na domaćem terenu na sjeveru Engleske s Derby Countyjem, a Nottinghamu je za pobjedu bio dovoljan jedan gol protiv Millwalla na startu nove sezone drugog po redu ranga natjecanja u Engleskoj.

Bivši premijerligaš Sunderland je u 11. minuti primio gol – strijelac za Derby bio je Bradley Johnson. Crne mačke su napadale protivnika i imale terensku inicijativu, a do pogotka su došli iz jedanaesterca.

Penal je skrivio vezni igrač gostiju Butterfield, a siguran izvođač jedanaesterca bio je Lewis Grabban, nogometaš na posudbi iz premijerligaša Bournemoutha.

U drugom dijelu igre susreta koji ste mogli izravno i ekskluzivno gledati na kanalima Sport kluba, tempo je bio visok, kako i dolikuje Championshipu, ali promjene rezultata nije bilo.

Sunderland nije pobijedio u prvoj utakmici u sezoni već osam godina zaredom, a Derby je najavio efikasniju sezonu u odnosu na prethodnu, postigavši gol na premijeri. Lani su na prvih sedam susreta postigli tek jedan pogodak.

U drugom susretu odigranom u petak Nottingham je pobijedio Millwall s 1:0, a strijelac jedinog pogotka bio je Barry McKay u 41. minuti na asistenciju velškog veznjaka Davida Vaughana.