Liverpool dovodi igrača koji ih je skoro torpedirao!

Premier League 12. pro 201913:54 > 14:22
Michael Regan Getty Images Sport

Nogometni klub Liverpool bacio je oko na dojučerašnjeg suparnika iz redova RB Salzburga.

Redsi su se, navodno, sve je ovo navodno jer nitko nam to nije šapnuo u uho, ‘zapalili’ za Japanca Takumija Minamina koji bi već u siječnju mogao napustiti Salzburg.

Liverpool je uspješno prošao grupnu fazu Lige prvaka, iako je morao dobro se pomučiti kako bi predstojeći ždrijeb za nokaut fazu u ponedjeljak dočekao kao pobjednik skupine. Posebno su zanimljivi bili susreti između Redsa i Salzburga, najprije onaj u listopadu na Anfieldu (4:3), a onda i u utorak na Red Bull Areni (2:0).

Upravo bi jedan igrač austrijskog prvaka mogao postati prvo siječanjsko pojačanje za prvaka Starog kontinenta iako je legenda Liverpoole John Barnes izjavio da njegovom klubu trenutno nisu potrebna pojačanja. S Otoka stižu vijesti da je Jürgen Klopp impresioniran nastupima Takumija Minamina.

Taj 24-godišnji Japanac ove je sezone već postigao devet golova i ubilježio 11 asistencija, a u Ligi prvaka se istaknuo baš pred navijačima Liverpoola kad je golom i asistencijom dobro namučio odbranu domaćeg sastava.

Opasno je pretio i u utorak kad su se isti suparnici sastali u Mozzartovom gradu pa u Liverpoolu smatraju da bi njegovo dovođenje bio pravi potez, pogotovo što mediji prenose da izlazna klauzula za Minamina iznosi samo 8,3 milijuna eura.

Ono što engleski mediji ističu kao dobru vijest za Kloppov klub je da bi Minamino, po novim pravilima Uefe, imao pravo odjenuti dres LFC-a u nokaut fazi Ligi prvaka iako je u grupi igrao protiv ovog engleskog kluba.

Zanimljivo je da je Liverpool posljednjih godina doveo dvojicu igrača, koji su u skorijoj prošlosti igrali za Salzburg – Senegalca Sadija Manea i Nabija Keitu iz Gvineje.

Minamino je profesionalnu karijeru počeo 2012. u Cerezu iz Osake, a u Salzburgu je od 2015. godine. U međuvremenu je dres reprezentacije Japana oblačio 22 puta i postigao je 11 golova.