Copa America: Argentina i Čile u četvrtfinalu

Nogomet 22. lip 20219:07 > 9:08 0 komentara
Photo by: Alexandre Brum/picture-alliance/dpa/AP Images

Argentina i Čile osigurali su nastup u četvrtfinalu Copa Americe koje se održava u Brazilu.

Argentina je pobijedila Paragvaj s 1-0 u trećem kolu skupine A u Braziliji, a Lionelu Messiju je to bila 147. utakmica za argentinsku reprezentaciju zahvaljujući čemu je dostigao Javiera Mascherana po broju nastupa u nacionalnom dresu.

Čovjek odluke u Braziliji bio je Alejandro Gomez koji je jedini pogodak na utakmici, nakon dodavanja Angela Di Marie, postigao u desetoj minuti.

Messi, koji je prvu utakmicu za Argentinu odigrao 16. kolovoza 2005. godine, izjednačio se s dugogodišnjim suigračem u Barceloni Mascheranom po broju nastupa i vjerojatno će postati igrač s najviše odigranih utakmica za argentinsku odabranu vrstu čiji je već najbolji strijelac sa 73 postignuta gola.

U drugom susretu u skupini A Urugvaj i Čile odigrali su neriješeno 1-1. Čile je poveo golom Eduarda Vargasa u 26. minuti, a Urugvaj je izjednačio nakon autogola Artura Vidala u 66. minuti.

U skupini A Argentina je prva sa sedam bodova, Čile je drugi s pet, Paragvaj treći s tri, dok Urugvaj ima jedan bod, Bolivija je bez bodova. Posljednje tri reprezentacije do sada su odigrale samo dvije utakmice, a najbolje četiri plasirat će se u četvrtfinale. (H)