Osijek do pobjede iz penala, golman spasio Bjelici tri boda

Hrvatska 30. sij 202116:59 > 17:02 0 komentara
Clive Brunskill/Getty Images

Osijek je u prvoj utakmici subotnjeg programa 18. kola HNL-a u Gradskom vrtu s 1:0 pobijedio Istru.

Jedini gol zabio je Mierez iz penala u 30. minuti.

U 27. minuti Galilea je neoprezno startao na Bočkaja na samom desnom rubu kaznenog prostora pa je sudac Strukan pokazao na bijelu točku. Loptu je uzeo najbolji Osijekov strijelac Mierez, no njegov slab prizemni udarac uhvatio je golamn gostiju Lučić.

No, Strukan je procijenio kako se Lučić prerano pomaknuo sa svoje linije te je dosudio ponavljanje kaznenog udarca. I u drugom pokušaju Mierez je pucao na isti način, no Lučić se bacio u drugu stranu pa je Osijek poveo.

U nastavku je Istra imala nekoliko dobrih za izjednačenje, ali u junaka Bjeličine momčadi prometnuo se golman Ivušić.

Drugi Osijek sada ima 39 bodova, kao i vodeći Dinamo koji kasnije igra protiv Šibenika, dok je Istra 1961 ostala pretposljednja deveta sa 13 bodova, jedan manje ima posljednja Lokomotiva koja gostuje kod Hajduka.