Nema slobodnog termina za derbi United – Liverpool!

Nogomet 3. svi 202120:43 > 20:45
AP Photo/Jon Super

Čelnici Premier lige našli su se u velikom problemu nakon što je u nedjelju odgođen najveći derbi engleskog nogometa između Manchester Uniteda i Liverpoola zbog protesta domaćih navijača na Old Traffordu protiv vlasnika kluba Glazera.

Iz Premier lige poručuju da će novi termin objaviti u ‘dogledno vrijeme’, ali morat će da pomjeriti određene utakmice kako bi negdje ‘ugurali’ najveći engleski derbi.

Problem je što po ranijem rasporedu Manchester United ima zakazane utakmice tijekom tjedan u svim terminima do završetka Premier lige 23. svibnja. Također, nakon uvjerljive pobhede nad Romom 6:2 u prvoj polufinalnoj utakmici Europske lige za očekivati je da će igrati i u finalu ovog natjecanja u srijedu 26. svibnja. Dakle, odmah po završetku Premier lige.

Problem predstavlja i ranije postignut dogovor da se pretposlednje kolo igra u 18. i 19. svibnja kako bi se svim klubovima omogućilo da imaju po jednu utakmicu s navijačima pred sam kraj sezone. Ranije je obično taj poslednji radni tjedan ostavljan za zaostale utakmice kako bi u posljednje kolo sve momčadi ušle sa svim odigranim utakmicama.

Kao mogući termin pojavljuje se vikend kada je na programu finale FA kupa (15. svibanj Chelsea – Leicester). Taj vikend ne igra Manchester United i zato je povoljan termin, ali u tom slučaju bi se morala pomaknuti utakmica između West Broma i Liverpoola zakazana za 16. svibanj.

Trenutni raspored Manchester Uniteda i Liverpoola do kraja sezone:

Četvrtak 6. svibanj: Roma – Manchester United (Europska liga)
Subota 8. svibanj: Liverpul – Southampton
Nedjelja 9. svibanj: Aston Villa – Manchester United
Srijeda 12. svibanj: Manchester United – Leicester
Nedjelja 16. svibanj: West Brom – Liverpool
Srijeda 19. svibanj: Burnley – Liverpool i Manchester United – Fulham (TBC)
Nedjelja 23. svibanj: Liverpool – Crystal Palace i Wolves – Manchester United