Modri u nastavku slomili Slaven za povratak na vrh tablice

Hrvatska 28. velj 202119:10 0 komentara
Dinamo Zagreb

U posljednjem susretu 23. kola Prve HNL Dinamo je na stadionu Maksimir pobijedio Slaven Belupo sa 3-0 vrativši se na vrh ljestvice.

Dinamo je do novih bodova stigao golovima Joška Gvardiola (60), Marka Tolića (65) i Marija Gavranović (90).

U odnosu na momčad koja je u četvrtak pobijedila Krasnodar, Zoran Mamić je na teren poslao sedam novih igrača (Marija Gavranovića, Marijana Čabraju, Roberta Burtona, Josipa Mišića, Dinu Perića, Petra Stojanovića i Iyajija Atiewmena) i to se vidjelo na terenu. “Modri” su prvih 45 minuta pružili slabu predstavu, bez pravog ritma i ideje.

Jedina zanimljivost pred gostujućim vratima dogodila se u 37. minuti kada je Lauritsen zabio glavom na Ivanušecov ubačaj, no nakon poduže VAR analize pokazalo se kako je danski stoper bio u zaleđu. S druge strane gosti iz Koprivnice odlično su se branili, a svoje prilike su tražili iz kontri.

U poluvremenu je Mamić napravio tri izmjene, izašli su Majer, Burton i Čabraja, a umjesto njih su ušli Tolić, Gvardiol i Kastrati. I upravo su njih trojica bila najzaslužnija za Dinamovo buđenje.

Prvu veliku priliku Dinamo je imao u 57. minuti, no Filipović je obranio Atiemwenov udarac. Tri minute kasnije “Modri” su poveli, Joško Gvardiol je pucao, a lopta je na putu do gola pogodila Kima i prevarila Filipovića.

U 63. minuti Gavranović je imao lijepu priliku za 2-0, ali je pucao preko gola. No, samo dvije minute kasnije ipak je bilo 2-0. Kastrati je probio po krilu i povratnom loptom uposlio Tolića koji je mirno pospremio za 2-0.

U 73. minuti sudac Vidulin je dosudio kazneni udarac za Dinamo, no nakon video pregleda promijenio je odluku. U posljednjim trenucima susret među strijelce se upisao i Gavranović nakon ubačaja iz kornera.

Dinamo vodi na ljestvici sa 51 bodom koliko ima i Osijek, ali “Modri” imaju i utakmicu manje. Gorica se učvrstila na trećem mjestu sa 46 bodova, čak 14 više od Rijeke koja je četvrta.

Posljednja dva mjesta drže Lokomotiva (19) i Istra 1961 (14).